1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Bozkırlılar Vakfı İlçe Merkezinde Kutlu Doğum Etkinliği Düzenlendi

Diyanet işleri başkanlığımızın öncülüğünde kutlu doğum ismi ile başlatılan Peygamber Efendimizi anmak anlamak ve anlatmak çabası bütün yurda yayıldı,tıpkı Efendimizin daveti gibi...

Devlet kurumlarından özel kuruluşlara, yerel yönetimlerden stk'lara kadar herkes kendince ama samimiyetle bu çabanın bir halkası oldu...
Ve...Nisan beklenir oldu baharla birlikte Efendimizin kokusunu getirsin diye ülkemizin her köşesine...

Vakfımız İlçemizin Belediye Kapalı spor salonun da gerçekleştirilen programa çok sayıda vatandaşın yanı sıra Bozkır Kaymakamı, Bozkır Belediye Başkanı, garnizon Komutanı, Bozkır Müftüsü, Vakıf Konya Şube Yönetimi katıldı.

Program açılışını ve Vakfımızın Faaliyetlerini anlatan Slayt gösterimini ve seslendirmeyi Yusuf Öcalan ( Eğitimci-Hatip) yaptı .Bozkır Temsilcisi Mehmet Özakan'ın açılış konuşması'nın ardından Vakıf Konya şubesi Başkanı Hasan Ali Ünlü ve Vakıf Başkanı Kamil Bilginin Programa katılanlara teşekkür ve hoş geldiniz konuşması ardından Bozkır Belediye Başkanı Sn.İbrahim GÜN'ün selamlama konuşması,Bozkır Kaymakamı Sn. Mustafa Demir'in şahsım ve devletim adına Vakfımızın hizmetlerinden dolayı teşekkür konuşması, İlçe Müftüsü Sn. Seyyit Boget kutlu doğum haftası'nda Peygamberimizin öğretilerinin daha iyi anlaşılması ve uygulanmasını sağlamak amacıyla genç nesile dini hassasiyetlerimizi ve birlik beraberlik duygularını geliştirecek çalışmalar yapmalıyız şeklinde konuştu.

Protokol konuşmalarından sonra ( Kurra Hafız – Sümbül Efendi Camii İmam Hatibi), İbrahim Yıldırım hoca nın kur'an tilaveti. ( Emekli Vaiz) Mehmet Taşkıran hoca Cahiliye devri ve bu devrin insanlara verdiği zararı anlattı. Peygamberimizin bir yetim olarak dünyaya teşrif ettiğini insanlığa huzur barış ve adaleti tesis etti.
(İstanbul Baş Vaizi) Mustafa Akgül hoca Peygamberimizi anlamak ve yaşamak Devlet –Millet elele vererek barış,kardeşlik ve beraberce huzur içinde yaşamak konusunda sohbet yaptı. Bozkır merkez camii imamı Kadir ÖZDEMİR hoca' nın ilahi ve duaları ve ( Kurra Hafız – Süleymaniye Camii Emekli İmam Hatip) Mehmet Sevinç hocanın kapanış duasıyla kutlu doğum programı sona erdi.

 fb haberler sol

yurt-proje-sol

burs-sartlari-sol-2

burs-alanlar-sol

foto-galeri

video-galeri

ogrencilerin-kaleminden

vefat-edenler

vakif-bulteni-sol-2