1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Bozkır Bizim İçin Dünyanın En Güzel Yeridir

BOZKIR BELEDİYE BAŞKANI İBRAHİM GÜN:
"BOZKIR BİZİM İÇİN DÜNYANIN EN GÜZEL YERİDİR"

Dünyanın en güzel yerinde yaşasanız, orayı sevmiyorsanız orası dünyanın en güzel yeri değildir. Yaşadığınız yeri seviyorsanız orası dünyanın en güzel yeridir. İşte Bozkır. Dünyanın en güzel yeri çünkü biz Bozkır'ı seviyoruz.
Dünyanın en güzel yeri olan Bozkırımıza hizmet etmek, buranın insanına hizmet etmek ayrıcalıktır. Çünkü Bozkır dünyanın en güzel yeridir. Dünyanın en güzel yeri diyoruz çünkü tarihin ilk medeniyetlerinden itibaren tercih edilmiş, mazisi M.Ö.16. yüzyıllara dayanan bir geçmişi vardır. O zamandan bu zamana kadar bu topraklar üzerinde yaşamış olan medeniyetler, Tarih boyunca çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapan Bozkır'ın güzelliğini önemini çok daha öncelerinden fark etmiş.

Tarih boyunca birçok medeniyetlerden tarihi eserler ve kültürel özellikler günümüze kadar ulaşmıştır. Zengibar kalesi tarihin ilk medeniyetlerinden İsauralılardan kalmış tarihi eserimiz, Osmanlı döneminden kalmış Eski camii, Selçuklular döneminden kalma tarihi Bozkır Çarşamba Köprüsü, Osmanlı döneminden kalma yine Üçpınar kurşunlu camii Bozkır üzerinde yaşamış medeniyet ve devletlerden kalma erserlerimiz. Gerek kültürel özellikleriyle gerekse tarihi özellikleriyle Bozkır'ın ayrı bir yeri vardır. Bozkır'ın tarihi öyle eskilere dayanır ki, geçmişten günümüze kadar geçen süre itibariyle, şu anda Bozkır dışında yaşayan 250 binin üzerinde Bozkırlı hemşerilerimiz var. Sadece İstanbul'da 24 tane Bozkırlılar Derneği vardır.

Dünyanın neresine giderseniz gidin mutlaka bir Bozkırlı ile karşılaşırsınız. Bu sebeple dünyanın en güzel yeri olan Bozkır'a hizmet etmek Bozkır dışında yaşayan 250 bin Bozkırlı hemşerilerimize hizmet etmek demektir. Bozkır'da Belediye Başkanı olmak 250 bin Bozkırlı vatandaşımıza Belediye Başkanı olmak demektir. Bunun için Bozkırlı olmaktan gurur duyuyor ve ayrı bir hizmet çerçevesinde, daha iyi bir şuur ve ciddiyetle hizmetlerimizi sunuyoruz.

Belediye başkanlığına geldiğimiz günden bu yana 8 ay geçti. Bozkırımıza, yeni 6360 sayılı Büyükşehir Belediyesi Yasasıyla birlikte 51 mahalle bağlandı. Bu mahallelerimizin her birinin ayrı bir önemi ayrı bir yeri vardır. Her ne kadar mesafeler uzak olsa da hizmetlerimiz mesafe tanımaksızın devam etmektedir. Göreve geldiğimiz günden bu yana Bozkır'ın gelişmesi için, kalkınması için, cazibe merkezi haline gelmesi için önemli projelere imza attık.

En önemli projelerimiz, Bozkır'a bir gençlik merkezinin temelleri baharla birlikte inşallah atılıyor. Gençlik merkezinde konferans salonundan, yüzme havuzuna, etüt salonlarından oyun alanlarına kadar her bir sosyal aktivitelerin olacağı gençlik merkezimizde, gençlerimizin daha sosyal bir çevresi olmasını amaçlıyoruz. Mevcut Pazar alanı düzenlemesinin çalışmalarına baharda başlıyoruz. Yeri geldiğinde kapalı otopark, yeri geldiğinde düğün salonu, yeri geldiğinde konferans salonu ve konser alanı, yeri geldiğinde miting alanı yeri geldiğinde ise Pazar alanı olarak kullanabileceğimiz çok amaçlı bir yapıya kavuşturuyoruz.

Çay kenarı düzenlemesi rekreasyon çalışması projemiz tamamlanmak üzere. Onun da projesi hazır. Projemiz tamamlandığında çevre ilçelerden buraya dinlenmek için, çay kenarında ve çay üzerinde çay içmek için ve güzel manzarası için gelecekler. Bunların yanı sıra yapmış olduğumuz diğer faaliyetlerimiz; 750 adet çöp konteynırı alınarak mahallelerimize yerleştirildi ve çöplerin düzenli olarak alınması sağlandı. Merkezdeki ve mahallelerimizdeki camilerimizin önüne banklar yerleştirildi.

Çocuk oyun parkları yapıldı zemininin kaplaması yapıldı. Mahallelerimizde ve ilçe merkezimizde 45 bin metrekarelik parke taşı döşemesi yaptık. Kapalı spor salonuna ve sağlık meslek lisesi yurdu önüne yol açtık. Hastanemize yan yol imar çalışmaları tamamlandı ve yapımına başlanılacak.

Sorkun ve dere mahallesi aralarına 9 bin metre karelik parke taşı döşemesi yapıldı. Taşbaşı ve Hacılar arası 7 kilometrelik yol yapım çalışmaları tamamlandı. Bunlardan en önemlisi Bozkır artık kuyu suyu içmeyecek. Sarıot Mevkiinden çıkıp grup suyu olarak 24 mahallemizin kullandığı ishale hattının 7 kilometrelik bölümünün yapım çalışmalarına başlanıldı. Hampınar'ından saniyede 80-90 litrelik akan suyun saniyede 40 litresini grup suyuna aktarılması düzenlemesi tamamlandı. Su yetersizliği olan mahallelerimizde KOSKİ öncülüğünde sondaj çalışmalarına devam ediliyor. Hisarlık ve Işıklar Mahallesi sondaj çalışmaları tamamlandı ve suya kavuşturuldu.

6360 sayılı Büyükşehir yasasının getirmiş olduğu yenilikler ve kolaylıklardan en çok Bozkırlı işadamlarımız kazanacaktır. Çünkü yasadan önce sadece 3 merkez ilçe varken yeni yasa ile birlikte artık 31 ilçe de merkez ilçe konumuna yükselmiştir. Bu yasanın avantajlarını, faydalarını ve imkânlarını iyi bir şekilde kullanacaklarını temenni ediyoruz. Baba yurtlarında yapacakları evlerin yanında ikametleriyle birlikte işlerini de Bozkır'a getirmelerini istiyoruz.

Biz bunun için ne gerekiyorsa üzerimize düşen görev ne ise tüm imkânlarımızı kullanmaya hazırız. Bu durumdan hem Bozkırımız hem de işadamlarımız kazanacaktır.
Tekrar belirtmek gerekirse, "Bozkır dünyanın en güzel yeridir. Çünkü biz Bozkır'ı seviyoruz ve Bozkır'da Belediye Başkanı olmak ve hizmet etmek 250 bin Bozkırlıya hizmet etmek ve Belediye Başkanı olmak demektir."

Editör: Ahmet Dur
FOTOĞRAFLAR: AHMET DUR

 fb haberler sol

yurt-proje-sol

burs-sartlari-sol-2

burs-alanlar-sol

foto-galeri

video-galeri

ogrencilerin-kaleminden

vefat-edenler

vakif-bulteni-sol-2