1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

iHH Yöneticilerinden Bozkırlılar Vakfına Ziyaret

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı yöneticileri, Mehmet ERGİN ve Bekir GÜN Bozkırlılar VakfıYönetim kurulunu Vakıf Genel merkezinde ziyaret etti.

Mehmet ERGİN İHH'nın 6-7 yıldır teşkilatlandığını hatırlatarak, Şu an yaklaşık 50 ilde teşkilatlarımız var.

İstanbul'da da teşkilatlanma çalışmalarımız hızla devam ediyor.

Bekir GÜN Bu zaman kadar Suriye'ye 3 bin 500 TIR gittiğini, Suriye tarafında 20 kampımız olduğunu, Reyhanlı ve Kilis ofisinde 250 arkadaşımızın Suriye halkı için yardım çalışmasını yürüttüğünü sözlerine ekledi.

İHH yöneticileri ise dünyada 200 milyon yetim olduğunu belirterek, İHH'nın yetim çalışmaları hakkında bilgi verdi
"2015 yılına 30 yetimhaneyle girmiş olacağız.

Şu an, 45 ülkede yetim faaliyeti yürütüyoruz, bu yıl sonuna kadar bu sayıya 9 ülke daha ilave edilecek. Etiyopya, İran, Romanya, Doğu Türkistan, Hindistan, Myanmar gibi.

Türkiye'de de 6.270 yetim destekliyoruz. Gazze'de 1.800-2.000 yetim ilavesi geldi. Şu an 500 yetim için para yatırmış bekleyen insanımız var.

Gazze'de toplamda 25 bin yetimin 15 bin tanesini karşılıyoruz. Suriye'de ise 100 bin yetim var. Bunlar bizim radarımızda. Bölgede her gün 175 bin ekmek dağıtıyoruz şu an."

İHH İnsani Yardım Vakfı yöneticileri ziyaret sonunda, Bozkırlılar Vakıf yöneticilerine İHH çalışmalarına verdiği destekten ötürü teşekkür ederek şilt takdim etti.

 fb haberler sol

yurt-proje-sol

burs-sartlari-sol-2

burs-alanlar-sol

foto-galeri

video-galeri

ogrencilerin-kaleminden

vefat-edenler

vakif-bulteni-sol-2