1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Regaip Kandiliniz Mübarek Olsun

"Mübarek gün ve geceleri içinde barındıran maneviyat mevsimini idrak etmiş olacağız. Bu maneviyat mevsiminin içinde barındırdığı aylar Recep, Şaban ve Ramazan aylarıdır.

Gayesi, insanın dünya ve ahiret saadetini temin etmek olan yüce dinimiz İslam, dünya ve ahiret, madde ve mana ilişkisine büyük önem vermiştir.

Ne hazindir ki, ilmin, teknolojinin alabildiğine gelişip ilerleme kaydettiği günümüz dünyasında, huzur ve mutluluğumuzu bozan, kardeşlik duyguları içerisinde yaşamamızı engelleyen, pek çok olumsuzluk ve huzursuzluklarla karşı karşıya bulunmaktayız"

"On bir ayın sultanı Ramazan ayının ilk habercisi olan Regaib Kandili bizlere, her şeyin hareket halinde olduğunu, her geçen zaman diliminin bizi ebedi hayat denizine doğru sürüklediğini, bu yolculuğun bir gün son bulup, dünya hayatında yapmış olduğumuz bütün faaliyetlerimizin hesabının görüleceğini hatırlatmakta, hesaba çekilmeden evvel kendi kendimizi hesaba çekmemiz gerektiği bilincini sunmaktadır" O hesap günü mutlaka gelecektir.

Kişinin kendi öz kardeşinden, anasından-babasından, eşinden-çocuklarından kaçacağı gün kesinlikle gelecektir. İşte o gün gelmeden evvel, Allah'ın adeta inananlar için özel olarak yarattığı bu mukaddes manevi mevsimi birer fırsat ve ganimet bilerek kendimize gelmeli, kendimizi yenilemeli ve kendimizle hesaplaşmalı, buluğ çağına erdiğimiz andan bugüne kadar geçirmiş olduğumuz zaman dilimi içerisinde yaptıklarımızın muhasebesini yapmalı, Cenab-ı Allah'a içten yönelmeli, işlediğimiz hata ve kusurlarımızdan dolayı pişmanlık duymalı, gözyaşı dökmeli, af dilemeli, onları bir daha yapmamak üzere O'na söz vermeliyiz.

BOZKIRLILAR VAKFI

 fb haberler sol

yurt-proje-sol

burs-sartlari-sol-2

burs-alanlar-sol

foto-galeri

video-galeri

ogrencilerin-kaleminden

vefat-edenler

vakif-bulteni-sol-2