1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Arabaşı Gecesi Yapıldı..

Bozkırlılar Vakfının Güngören-Güneştepe Kuba Camii Konferans salonunda birlik ve beraberliklerini pekiştirmek, hemşerileri ile hasret gidermek amacıyla yöresel arabaşı gecesi düzenlediler.

Yöresel arabaşı gecesi Sümbül efendi İmam hatibi Hafız İbrahim YILDIRIM, Kuran-ı Kerim tilaveti başladı.

Ardından Vakıf Başkanı Vakıf hizmetleri ve Yeni projemiz olan yurt inşaatından bahsetti Vakıf faaliyetlerini anlatan Sinevizyon izlendi, Bozkır Belediye Başkanı Mustafa Uyar selamlama konuşması, Ak Parti Bozkır İlçe Adayı İbrahim Gün konuşması,Bozkır ve Çevresi derneklerini Temsilen Bozkırlılar Dernek Başkanı Av.Mustafa GÖKSU konuşması,Eski Bozkırlılar Dernek Başk.Himmet GÜZEL'in Bozkırım şiiri geceyi süsledi,Emekli İmama Hatip Vehbi Güler'in Sakarya şiiri salonu çoşturdu.Vakfımızdan Burs alan Bursiyer ilahiyatçı Mustafa Göksu'nun kısa konuşması ile süren program Tarihçi Prof Dr.Ahmet ŞİMŞİRGİL Değerli Hocamızın Yunus Emrenin şiiri ile başladığı konuşmasından sonra çok sayıda Bozkırlının katıldığı salon hınca hınç doldu. Misafirlere yöresel Arabaşı çorbası ikram edildi .

Bozkırlılar Vakfı tarafından organize edilen geleneksel arabaşı programı brokrasi,iş adamı, sivil toplum kuruluşu başkanı ve temsilcilerinin yanı sıra yoğun bir hemşehri topluluğunun katılımıyla gerçekleşti.

 


 

 

Ali Rıza Özaslan ' ın Gözünden Arabaşı

 

Bozkırlılar İlim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı
Arabaşı Gecesi/25 Ocak 2014 Cumartesi...

 

ARABAŞI !!!

 

"Kültürü yaşamaktır ARABAŞI,
Sıla-i rahimdir ARABAŞI,
Soğuk kış günlerinin aşıdır ARABAŞI,
Aynı tasa,hamur,çorbaya kaşık sallamaktır ARABAŞI,
Yöresel damak tadı-tuzudur ARABAŞI..."

 

Arabaşı geleneğimizi İstanbul'a taşıyan,ilkleri yaşatan Bozkırlılar Vakfımızdır...Sayısını unutduk bilmem kaçıncısıdır bu sene !!!

 

*....1991 & 2014 ....*

 

Gelmiş 23 yaşına,eğitim ve insana yatırımda markadır Bozkırlılar Vakfımız...
Sosyal faaliyetlerede zaman ve imkan ayırır,değilmi ki insan için,Bozkırlılar için...Ramazanda iftar,erzakdır vakfımız.Eğitim yılında burs,yurtdur vakfımız.
Düşkünün yanıda,zalimin karşısındadır vakfımız.Bozkır'da son teknolojinin kullanıldığı yurt binasıdır Vakfımız...

 

Bir kış ayı,cumartesi akşamı arabaşı gecesi düzenlemiştir vakfımız...Güngören Kuba Camii konferans salonu,yükünü almış bir gemi gibidir,ufuklara yelken açar vakfımız,Bozkır'ımızın güzide insanlarıyla...

 

Kur'anı Kerim Tilaveti ile başladı arabaşı gecemiz...

 

Katılımcılar;
Velimiz Hüsnü Tuna,Belediye başkanımız Mustafa Uyar,Belediye başkan adayımız İbrahim Gün,Ak Parti İlçe başkanımız Memduh Çelmeli,Vakfımız Bozkır temsilcisi Mehmet Özakan,Konsiad başta olmak üzere ilçe,kasaba,köy derneklerimizin yönetim kurulu başkan ve üyeleri,önceki dönemlerdeki başkanlarımız,Bozkır Bey'imiz Bozkır'ımızın 50 köyünün güzel insanları....İş,sanayi ve kültür adamlarımız...

 

Mustafa Imık abimiizin sunumu ile,
Kamil Bilgin başkanımızın açış konuşması,sırası ile Mehmet Özakan,Mustafa Uyar,İbrahim Gün,Mustafa Göksu selamlama konuşmaları ile devam edildi.

Vakfımızın 23 yıllık hayat,eserler hikayesi Slaytımızı duygulanarak seyrettik.Himmet Güzel abimiz Bozkırım şiiri,öğrencimizin vakıfla ilgili sunumu,Prof.Ahmet beyin Yunus Emre deyişi,Sakarya şiirini yorumladı,sanat adamımız...

 

Kon TV Ahmet Dur Çekim yaptı. Plaketlerin verilmesi ile çorba zamanına ulaştık...

Şimdi çorba,arabaşı zamanı,keyfle,özlemle içildi.Helva da yendi üzerine.

 

Dua zamanı...
Şükranlar sunuldu,şükürler edildi.
Vakıf adamlarımız her daim vakıf olsun...
Afiyet olsun Bozkırlılar...
Ali Rıza Özaslan/27 Ocak 2014 Pazartesi/İstanbul

 

Arabaşı Gecesi Fotoğrafları>>>>

 fb haberler sol

yurt-proje-sol

burs-sartlari-sol-2

burs-alanlar-sol

foto-galeri

video-galeri

ogrencilerin-kaleminden

vefat-edenler

vakif-bulteni-sol-2