1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

SBS Yerine 6 Sınav Geliyor

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) önümüzdeki yıldan itibaren SBS yerine uygulanacak ortaöğretime geçiş sınavı için model çalışmalarını sürdürüyor.

 

SBS yerine 6 sınav geliyor !

 

Öğrencileri SBS yerine 6 sınav bekliyor.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) önümüzdeki yıldan itibaren SBS yerine uygulanacak ortaöğretime geçiş sınavı için model çalışmalarını sürdürüyor.

Zaman gazetesinden Burcu Öztürk'ün haberine göre 16 ilde yapılacak “arama konferansları” adı verilen programlar sonucunda yeni sistem belirlenecek. İstanbul'da gerçekleşen konferansta alınan karara göre, öğrencilere dönem içinde 6 dersten 6 farklı sınav uygulanacak. Bunun dışında başka bir sınav yapılmayacak. Öğrenciler dönem boyunca 6 genel ders sınavına girmiş olacak.

İstanbul Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, “Öğrenciler 6 dersten 6 farklı ders sınavı olacak. Kimi zaman okullarda da toplu ders Sınavları yapılıyordu. Artık bu Türkiye genelinde yapılacak. Örneğin okulda matematik dersinden 3 sınav oluyorsa 2.’si ya da 3.’sü Türkiye genelinde olacak. Sınavları MEB tarafından merkezi sistemle yapılacak.” dedi. 2013-2014 eğitim-öğretim yılından itibaren 8. sınıflar için uygulamaya konulacak sisteme, sonraki yıllarda 7. ve 6. sınıflar dâhil edilecek.

 

Kaynak : Zaman Gazetesi

 fb haberler sol

yurt-proje-sol

burs-sartlari-sol-2

burs-alanlar-sol

foto-galeri

video-galeri

ogrencilerin-kaleminden

vefat-edenler

vakif-bulteni-sol-2